Návrat na hlavní stranu

Zpěváci ze Slovácka v hospici na Svatém Kopečku

Zpěváci ze Slovácka navštívili hospic na Svatém Kopečku u Olomouce
Před sobotním folklorním programem Ke kořenům..., který se konal 12.listopadu podvečer ve Velkém Týnci na Olomoucku zavítali s lidovou písničkou, vystrojení do krojů, neformálně mezi těžce nemocné v hospici na Svatém Kopečku zpěváci z mužských sborů z Hluku, Velké nad Veličkou a ženy ze Sborečku z Lipova s hudeckou muzikou primáše Petra Galečky.
Zpěváci z Hluku při ne zrovna častém vystoupení
Zpěváci z Hluku při ne zrovna častém vystoupení
"Když jsem představoval slovem sbor a jednu z našich nejoblíbenějších písniček Vím já jeden háječek, v tom háječku domeček.., při pohledu na postele, kde ležely nemohoucně stařenky, jsem to nevydržel a rozbrečel se. Úplně jsem se vžil do života těchto lidí", prohlásil po vystoupení ještě citově rozpoložen známý horňácký zpěvák, tercáč Martin Čambal z Velké.
Horňácký  mužský sbor z Velké nad Veličkou
Horňácký mužský sbor z Velké nad Veličkou
Při odcházení zpěváků z improvizovaného pódia na mnohé zapůsobila v nezvyklém klidném prostředí nečekaná otázka jedné z ležících pacientek, když si povšimla v průběhu vystoupení osvětlení způsobené bleskem z fotoaparátu: " A budeme i v novinách?" "Bylo to od vás všech velmi milé a moc potěšující překvapení. Za to máte pomyslný schodek do nebe", řekla za obyvatele při děkování účinkujícím na jejich krátké zastavení zdejší ošetřující lékařka-internistka Drahomíra Maňáková, rodačka ze Zlína.
Těžce nemocní pacienti jsou neobyčejně vděčni za každou návštěvu v hospici
Těžce nemocní pacienti jsou neobyčejně vděčni za každou návštěvu v hospici
hospic
Hospic na Svatém Kopečku je nestátní zdravotnické zařízení, jehož zřizovatelem je Arcidiecézní charita Olomouc. Provoz byl zahájen v prosinci roku 2002 a v loňském roce poskytl péči 328 klientům.
Společná fotografie
Společná fotografie

Text, foto: Antonín Vrba, VrbaA@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Svatý Kopeček u Olomouce
Zveřejněno 15.11.2005 v 09:50 hodin

Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm